Bushy parkrun results pages


Bushy parkrun Fastest 500

RankparkrunnerNumber RunsSexFastest TimeClub
1Andrew BADDELEY4M00:13:48Harrow AC
2Craig MOTTRAM1M00:14:00Hampton Court Dragons
3Mark DRAPER3M00:14:20Bedford & County AC
4Benedict WHITBY6M00:14:24Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
5Paul POLLOCK5M00:14:33Abbey AC
6Simon ARUSEI1M00:14:35Kenyan International
7Collins KOSGEI3M00:14:37Kenyan International
8Noel POLLOCK6M00:14:39Kent AC
9Rory CHESSER1M00:14:43Newham & Essex Beagles AC
10John MCDONNELL3M00:14:44Luton AC
11Dennis NDISO1M00:14:44Kenyan International
12Michael SKINNER6M00:14:46Blackheath & Bromley Harriers AC
13Matthew ASHTON5M00:14:49Aldershot, Farnham & District AC
14Chris PARR1M00:14:53Gateshead Harriers & AC
15Phil SLY4M00:14:54Thames Hare & Hounds
16Russell DESSAIX-CHIN1M00:14:57Belgrave Harriers
17Steve ABLITT1M00:14:57Aldershot, Farnham & District AC
18Neil GAMESTER3M00:14:58Shaftesbury Barnet Harriers
19Bernard KIPTUM2M00:15:04Kenyan International
20Mo FARAH1M00:15:06Newham & Essex Beagles AC
21Emmet DUNLEAVY6M00:15:06Sligo AC
22Gary THORNTON2M00:15:06Kent AC
23Andrew WILES1M00:15:07New Marske Harriers AC
24Chris BOLT3M00:15:07Bracknell AC
25Rowan AXE3M00:15:08Cardiff AAC
26John HUTCHINS5M00:15:09Basingstoke & Mid Hants AC
27James TRAPMORE22M00:15:10Shaftesbury Barnet Harriers
28Richard WARD25M00:15:10Belgrave Harriers
29Thomas DO CANTO1M00:15:11 
30Adam CLARKE1M00:15:11Aldershot, Farnham & District AC
31Jermaine KING MAYS5M00:15:11Basingstoke & Mid Hants AC
32Rafael BAUGH2M00:15:16FREE Racing
33Ian LEITCH2M00:15:16Brighton Phoenix
34Bradley GOATER9M00:15:17St Mary's Richmond AC
35Chris HART2M00:15:22Blackburn Harriers & AC
36Tom BOARDMAN8M00:15:24 
37Andrew MCLEOD1M00:15:26TG Viktoria Augsburg
38Stuart HAYES6M00:15:27 
39Matt CARLISLE4M00:15:28Herts Phoenix AC
40Kevin QUINN2M00:15:28Real Runners
41Paul ADAMS3M00:15:31St Albans Striders
42Neil DOUGAL1M00:15:32Thames Valley Harriers
43Olly LAWS12M00:15:32Newham & Essex Beagles AC
44Anthony JACKSON137M00:15:32Sittingbourne Striders
45Ralph STREET9M00:15:33Ranelagh Harriers
46Nathan WHITE2M00:15:33Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
47Benjamin JONES1M00:15:33Coventry Godiva Harriers
48Tim HAUGHIAN36M00:15:33St Mary's Richmond AC
49Phil TULBA5M00:15:34Basingstoke & Mid Hants AC
50Richard STANNARD82M00:15:34Belgrave Harriers
51Tom BEDFORD2M00:15:35Shaftesbury Barnet Harriers
52Andrew SHERMAN1M00:15:35 
53Carl GOOSE2M00:15:36City of Norwich AC
54Tadele GEREMEW1M00:15:36Elswick Harriers
55Harry SPRINGALL19M00:15:36Thames Turbo Triathlon
56Matthew PIERSON5M00:15:37Holmfirth Harriers AC
57Andrew ROOKE1M00:15:38Ipswich Harriers
58Sam PERKINS28M00:15:41Ranelagh Harriers
59John MCFARLANE2M00:15:41Thames Hare & Hounds
60Andrew LAWRENCE33M00:15:41Morpeth Harriers & AC
61Jamie ASHTON10M00:15:43Aldershot, Farnham & District AC
62Ben HOPE3M00:15:4326.2 RRC
63James MCILROY3M00:15:43Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
64Eoghan TOTTEN2M00:15:44Newcastle & District AC
65Mike TREES71M00:15:44Belgrave Harriers
66Ray WARD3M00:15:45Hunters Bog Trotters
67Russell SLADE1M00:15:46Medway & Maidstone AC
68Dave NORMAN1M00:15:46Altrincham and District AC
69Jimmy GOULIS39M00:15:47Stragglers
70Liam WHITE3M00:15:47Hercules Wimbledon AC
71Lee REYNOLDS2M00:15:47Herts Phoenix AC
72Nick ANDERSON1M00:15:47Enfield & Haringey AC
73Neilson HALL1M00:15:48Bedford & County AC
74Richard KOWENICKI3M00:15:48Thames Hare & Hounds
75Greg BILLINGTON2M00:15:48 
76Daniel BRADLEY1M00:15:49Tonbridge AC
77Matt WITHEY4M00:15:49Stroud & District AC
78John COLLIER2M00:15:49 
79Charlie GRICE1M00:15:49Brighton Phoenix
80Moumim GEELE1M00:15:50 
81Peter MILLS6M00:15:50Tadworth AC
82James LOCK15M00:15:50Thames Turbo Triathlon
83Daniel CHEESEMAN4M00:15:50York Acorn RC
84David HARMER1M00:15:51Medway & Maidstone AC
85Sean RENFER38M00:15:51Thames Valley Harriers
86James MCMULLAN2M00:15:52Epsom Oddballs RC
87Clayton PAYNE30M00:15:52Tortoise & Hare
88Graham BROOK13M00:15:53Stragglers
89Richard FRANZESE1M00:15:53Harrow AC
90Jonathan STEAD4M00:15:53Herne Hill Harriers
91Phil KILLINGLEY4M00:15:54Ranelagh Harriers
92Dermot CUMMINS42M00:15:54West Waterford
93Nick ALTMANN2M00:15:54Ful-On Tri
94Feidhlim KELLY16M00:15:55Raheny Shamrocks AC
95Dan SHANE2M00:15:56Basildon AC
96Neil PHILLIPS3M00:15:56Aldershot, Farnham & District AC
97James ELLIS13M00:15:57Clapham Chasers RC
98Paul LOWE79M00:15:57Stragglers
99Ross FRANKS38M00:15:57St Mary's Richmond AC
100Frank BADDICK1M00:15:57Newham & Essex Beagles AC
101Tom KINGSNORTH7M00:15:57Saint Edmund Pacers
102Justina HESLOP13F00:15:58Clapham Chasers RC
103Max KIRALYFI4M00:15:58Winchester and District AC
104Matthew WITHEY3M00:15:58Stroud & District AC
105Sam BRADLEY1M00:15:58Tonbridge AC
106Jamie TAYLOR-CALDWELL13M00:15:59Ealing, Southall & Middlesex AC
107James ATTARD2M00:15:59 
108Macauley DELO1M00:15:59West Suffolk AC
109Alister MOSES2M00:16:00Reigate Priory AC
110Justin WEST26M00:16:00Stragglers
111Will MACKAY2M00:16:00Bedford & County AC
112Harry SPRINGALL1M00:16:00Walton AC
113Tim DORAN31M00:16:01Aldershot, Farnham & District AC
114Jordan STOKES5M00:16:01St Mary's University College AC
115Alexander Charles MILLER2M00:16:01Datchet Dashers
116Michael WOOD1M00:16:01Leeds City AC
117Gilbert Edmund Fitzgerald GRUNDY8M00:16:01Woking AC
118Jon Mark HAMBLEN3M00:16:02Walton AC
119Kieran WHITE13M00:16:02Hercules Wimbledon AC
120Jamie FINNIGAN51M00:16:02Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
121John O'MARA2M00:16:02 
122Mike BOYLE8M00:16:03Herne Hill Harriers
123Peter EDMONDSON2M00:16:03Tipton Harriers
124Adam VILLARD32M00:16:03Stragglers
125Alex WILSON2M00:16:04 
126Paul DOYLE1M00:16:04Ranelagh Harriers
127Will COCKERELL50M00:16:04Belgrave Harriers
128Alexander ROBINSON6M00:16:04Hercules Wimbledon AC
129Zak CURRAN8M00:16:05Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
130Michael TARPEY2M00:16:05Herts Phoenix AC
131David SYMONS49M00:16:05Thames Hare & Hounds
132Julia BLEASDALE13F00:16:05Thames Hare & Hounds
133Jack KILLIP19M00:16:05Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
134Jake WALDRON5M00:16:06Exeter Harriers
135Gus UPTON2M00:16:06 
136Luke H PENNEY21M00:16:06St Mary's Richmond AC
137Michael HISCOTT1M00:16:07Maidenhead AC
138Edward SMITH62M00:16:07St Mary's Richmond AC
139Eddie O CONNOR5M00:16:07St Mary's University College AC
140Lee GREATOREX5M00:16:07Sutton Runners
141Phil SANGER5M00:16:08Epsom & Ewell Harriers
142Neil CHISHOLM5M00:16:08Altrincham and District AC
143Stuart MCLAY4M00:16:08Veterans AC
144Josh MUTCH8M00:16:08Brighton & Hove City AC
145Martin SHORE6M00:16:08Thames Hare & Hounds
146Gemma TURTLE4F00:16:09Gloucester AAC
147Rob MULLETT1M00:16:09St Mary's University College AC
148Justin MITCHELL12M00:16:10 
149George Michael CORCORAN11M00:16:10Kingston AC and Polytechnic Harriers
150Jivendra SINGH2M00:16:10St Mary's Richmond AC
151Darren James TANNER6M00:16:10Clapham Chasers RC
152Ben LINDSAY1M00:16:11Pendle AC
153Simon WURR4M00:16:11Thames Hare & Hounds
154Jack Piran ROWE12M00:16:11Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
155Gladys CHEMWENO1F00:16:11PACE Sports Management
156Grant BRIDGMAN42M00:16:11St Mary's Richmond AC
157Phil KILLINGLEY1M00:16:11Ranelagh Harriers
158Jake WIGHTMAN1M00:16:11Edinburgh AC
159Andrew TOWARD2M00:16:12Morpeth Harriers & AC
160Alex MOURADIAN4M00:16:12Bracknell AC
161Alex BODIN10M00:16:12Belgrave Harriers
162Harry Gregory JOHNSTON8M00:16:12Kingston AC and Polytechnic Harriers
163Matthew SHARP1M00:16:13Enfield & Haringey AC
164Will BREWIN1M00:16:13 
165James MURDOCH9M00:16:14Thames Valley Harriers
166Gus COCKLE6M00:16:14Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
167Ray MARRIOT5M00:16:14South London Harriers
168James BROWN12M00:16:15Thames Turbo Triathlon
169Dave ALCOCK2M00:16:15Thames Hare & Hounds
170Kieran CARLIN2M00:16:15Finn Valley AC
171William CLARK5M00:16:16Epsom & Ewell Harriers
172Eoin O'BRIEN65M00:16:16Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
173Ryan HARRIS3M00:16:16Reigate Priory AC
174Rory ATKINS6M00:16:16Optima Racing Team
175Andrius JAKSEVICIUS86M00:16:17 
176Paul CUDDIHY1M00:16:17Hillingdon AC
177Chris BRADFIELD10M00:16:18Datchet Dashers
178Sean PAYNTER95M00:16:19Ranelagh Harriers
179Jonathan HOTCHKISS17M00:16:19Windrush Triathlon Club
180David FEWELL2M00:16:19Chelmsford AC
181Katrina WOOTTON3F00:16:20Bedford & County AC
182Taras TELKOVSKY12M00:16:20 
183George HOWARD3M00:16:20Ranelagh Harriers
184Johnson KIPTANUI6M00:16:21Kenyan International
185Gavin SMITH4M00:16:21 
186Rhys DAVEY1M00:16:21 
187Tommy ASHBY1M00:16:21 
188Aedan O'BRIEN57M00:16:22Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
189Sonia O'SULLIVAN31F00:16:22Hampton Court Dragons
190Ben OSBORN22M00:16:22Stragglers
191Roy REEDER92M00:16:22Stragglers
192Daniel YATES6M00:16:23Matlock AC
193Neil AITKEN23M00:16:23Clapham Chasers RC
194Basil WALLACE40M00:16:23Herne Hill Harriers
195Alan CHETWYND1M00:16:23Oxford University Cross Country Club
196Matt TAYLOR2M00:16:24Belgrave Harriers
197Frederick SLEMECK1M00:16:24Hercules Wimbledon AC
198William MORLEY15M00:16:24 
199Tim ELSEY7M00:16:24Herne Hill Harriers
200James BUCKLEY-STANTON2M00:16:24Havering Athletic Club
201Kieran GILFEDDER4M00:16:24Wycombe Phoenix Harriers & AC
202Adam IRVING2M00:16:24Serpentine RC
203Eirin MC DAID1M00:16:25Ranelagh Harriers
204Lara TAMSETT1F00:16:25 
205Danny NORMAN214M00:16:2526.2 RRC
206Cassian HYDE16M00:16:25Hercules Wimbledon AC
207Chris YATES3M00:16:25 
208Thomas STEVENS1M00:16:25Datchet Dashers
209Dominic KIRALYFI2M00:16:26Winchester and District AC
210Jamie HINTON10M00:16:26Thames Hare & Hounds
211Martin K. ANDERSEN1M00:16:26 
212Tom BILHAM1M00:16:26St Mary's University College AC
213Matt BRISTOW2M00:16:26Brighton & Hove City AC
214Jon WORCESTER4M00:16:27Metropolitan Police AC
215Craig HALSEY2M00:16:27Garden City Runners
216Tadhg GRANT1M00:16:27Shaftesbury Barnet Harriers
217Mark NIXON1M00:16:27Forth Valley Orienteers
218Emma PALLANT8F00:16:27Aldershot, Farnham & District AC
219Calvin CHAPMAN7M00:16:28 
220Jonathon STACEY5M00:16:28Ranelagh Harriers
221Joel BIRMINGHAM2M00:16:28 
222John DEWEY2M00:16:28Guildford & Godalming AC
223Matt COLLINS8M00:16:29Shaftesbury Barnet Harriers
224Neil COVINGTON9M00:16:29 
225Samuel ROBINSON8M00:16:30Chelmsford AC
226Brian THURSBY5M00:16:30 
227Phil DICKENS2M00:16:30Cambridge Harriers
228Jonny MUIR2M00:16:30Herne Hill Harriers
229Roy MADDAMS4M00:16:30Belgrave Harriers
230Ben COCKBURN3M00:16:30Blackheath & Bromley Harriers AC
231Noel STODDART11M00:16:30 
232Adam PRZEDRZYMIRSKI4M00:16:30Sweatshop Running Community
233Alex MCINTOSH3M00:16:31Garden City Runners
234Tom JEFFERY1M00:16:32 
235Clive BROMHALL3M00:16:32Bristol and West AC
236Emily PIDGEON4F00:16:32Stroud & District AC
237Andrew WALKER4M00:16:33Reigate Priory AC
238Leon FOSTER1M00:16:33Leeds City AC
239John ROGERS1M00:16:33 
240Richard LAZELL16M00:16:33 
241Matthew B SHARP19M00:16:33Hercules Wimbledon AC
242Martin MULDOON1M00:16:33Serpentine RC
243Tish JONES3F00:16:33Belgrave Harriers
244Joe SMITH1M00:16:33Bromsgrove & Redditch AC
245James SAVAGE1M00:16:33Kent AC
246Vicky GILL11F00:16:33Thames Turbo Triathlon
247Carl ASSMUNDSON3M00:16:33Ranelagh Harriers
248Andy ROBINSON2M00:16:34Thames Hare & Hounds
249Joe CROFT10M00:16:34 
250Jonathan TREHEARN2M00:16:34Sutton Runners
251Lee HINE5M00:16:34Kent AC
252David COALES9M00:16:34Team Bath AC
253Ian Colin JOHNSON36M00:16:34Stragglers
254Michael BLACK12M00:16:35 
255Faye Alexis FULLERTON4F00:16:35Havering Athletic Club
256James Christopher FLOOD7M00:16:35Stragglers
257Ian NIXON1M00:16:35Pudsey & Bramley AC
258James HARVEY14M00:16:35Walton AC
259Mark MIDDLETON9M00:16:35Ranelagh Harriers
260Tommy TREES17M00:16:36 
261Tom HIGGINS149M00:16:36Thames Turbo Triathlon
262David O'TOOLE2M00:16:36 
263Chris DISCOMBE6M00:16:36Les Croupiers RC
264Duncan BELL5M00:16:36Willowfield Harriers
265Matthew THOMPSON1M00:16:36Southport Waterloo AC
266Robert WILSON5M00:16:37Highgate Harriers
267Romain BABIN1M00:16:37 
268Julius MWANGI3M00:16:37Kenyan International
269James CHETTLE1M00:16:37Cambridge University Hare and Hounds
270Oli JOHNSON1M00:16:38Hallamshire Harriers Sheffield AC
271Lee TAYLOR5M00:16:38 
272Gary JONES5M00:16:38Thames Valley Harriers
273Neil GILFEDDER3M00:16:38 
274Mark SHEPHERD26M00:16:38 
275Matt FURBER1M00:16:39Crawley AC
276Mike BOUCHER3M00:16:39Aldershot, Farnham & District AC
277Ollie GARROD17M00:16:39Epsom & Ewell Harriers
278Justin KELLY1M00:16:39Hercules Wimbledon AC
279Charlotte PURDUE2F00:16:39Aldershot, Farnham & District AC
280Benjamin GIBBONS187M00:16:39St Mary's Richmond AC
281Pat WRIGHT43M00:16:39Tadworth AC
282Mitch WHITE1M00:16:39Bracknell AC
283Dawid KRIGE1M00:16:39Ful-On Tri
284Michael SALT3M00:16:40 
285Arnaud CLAVERIE1M00:16:40Hercules Wimbledon AC
286Gareth CREAGH4M00:16:40Headband Harriers
287Gareth PRICE1M00:16:40 
288Edward SWEENEY2M00:16:40 
289Alex ROTHWELL13M00:16:41 
290Richard TODD2M00:16:41Thames Hare & Hounds
291Andrew ORR30M00:16:41Serpentine RC
292Robin KARN3M00:16:41Herne Hill Harriers
293Peter FORESTER5M00:16:41 
294Benita JOHNSON1F00:16:41Thames Hare & Hounds
295Anthony PINOL7M00:16:41Medway & Maidstone AC
296Karl MCCULLOCH6M00:16:41Aldershot, Farnham & District AC
297Keith MACINTOSH4M00:16:42Wimbledon Windmilers
298Neil REISSLAND5M00:16:42South London Harriers
299Chris FINILL10M00:16:42Harrow AC
300Rose-Anne GALLIGAN3F00:16:42Gloucester AAC
301Phillip BEARMAN (JNR)156M00:16:42Kingston AC and Polytechnic Harriers
302Eoin HIGGINS1M00:16:42Dublin City University AC
303Graham HEWETT5M00:16:42West Australian Marathon Club.
304Ryan BROOKLING2M00:16:42 
305Wayne SMITH2M00:16:43Stragglers
306Christian STRZADALA1M00:16:43 
307Justus KOECH1M00:16:43 
308Sally BARSOSIO1F00:16:43Kenyan International
309Chris CARTER1M00:16:43Enfield & Haringey AC
310Shane MCDERMOTT254M00:16:43Raheny Shamrocks AC
311Paul O'CALLAGHAN5M00:16:43Tadworth AC
312Alastair MCGEOCH-WILLIAMS51M00:16:4426.2 RRC
313Jamie RUTHERFORD1M00:16:44Darlington Harriers & AC
314James MORRIS1M00:16:44American School in London
315Hamish CROPPER3M00:16:44Clapham Chasers RC
316Brian MARKHAM2M00:16:44Aldershot, Farnham & District AC
317Paul RUDDLESTON6M00:16:45Rotherham Harriers & AC
318Mohammed ISMAIL1M00:16:45Herne Hill Harriers
319Beth CARTER1F00:16:45Aldershot, Farnham & District AC
320Ricky SIMMS20M00:16:45PACE Sports Management
321Ed BARKER3M00:16:45Ranelagh Harriers
322Conor KISSANE-WOOD118M00:16:46St Mary's Richmond AC
323Sathira DON37M00:16:46St Mary's Richmond AC
324Chris WALMSLEY205M00:16:46Stragglers
325David CAIRNIE7M00:16:46Runnymede Runners
326Louis WALSHE2M00:16:47Herts Phoenix AC
327Paul PERRY2M00:16:47Serpentine RC
328Guy BOWLES2M00:16:47Datchet Dashers
329Alex FLYNN1M00:16:47Aldershot, Farnham & District AC
330Richard BATCHELOR4M00:16:47Aldershot, Farnham & District AC
331Mark HUMPHREY2M00:16:47Belgrave Harriers
332Gary DYKES6M00:16:47 
333Hugh SHIELDS8M00:16:47Thames Hare & Hounds
334Simon COOMBES1M00:16:48Herne Hill Harriers
335Ant GRITTON1M00:16:48Lordshill Road Runners
336Neil WELLARD3M00:16:48Kingston AC and Polytechnic Harriers
337Hayley HIGHAM4F00:16:48 
338Connor JAMES4M00:16:48ACS Cobham
339Riel CAROL5M00:16:49Clapham Chasers RC
340Edward HUTCHINGS12M00:16:49 
341Toby BRIMECOME1M00:16:49City of Portsmouth AC
342Abbey MCGHEE11F00:16:49Victoria Park City Of Glasgow AC
343John KETTLE1M00:16:50Herne Hill Harriers
344Ian CHANEY1M00:16:50Dublin City University AC
345Joshua JOHNSON1M00:16:50 
346Andrew OSAGIE4M00:16:51St Mary's University College AC
347Richard JOHNSTON40M00:16:51 
348Charlie CRITCHLEY2M00:16:51Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
349Owen CIMA1M00:16:51Thrift Green Trotters
350Darren SYMES8M00:16:51Aldershot, Farnham & District AC
351Chris BOURROUGHS17M00:16:51Elmbridge RRC
352Andrew MERCER1M00:16:52Thames Turbo Triathlon
353Hugo FLEMING9M00:16:52Walton AC
354Adam STIRK3M00:16:52Guildford & Godalming AC
355Giovanni NICOLACI4M00:16:52Stragglers
356Jade WRIGHT1F00:16:52Shaftesbury Barnet Harriers
357David HORNIMAN1M00:16:52Trafford AC
358Sean WHITE4M00:16:52American School in London
359Joanne HARVEY3F00:16:53Exeter Harriers
360Kieran JACK1M00:16:53Nene Valley Harriers
361Darren JENKINS3M00:16:53 
362Daniel STRANG3M00:16:53 
363Jamie MCLOUGHLIN14M00:16:53 
364Matthew WYATT5M00:16:53Epsom & Ewell Harriers
365Nicholas HOULTON2M00:16:53UKnetrunner
366Martin BISHOP3M00:16:54Thames Hare & Hounds
367Matthew CHATAWAY1M00:16:54Mornington Chasers
368Tom SOLOMON1M00:16:54Serpentine RC
369Lynton LYTHGOE2M00:16:54Ashford AC
370Andy PRITCHARD2M00:16:54Cardiff AAC
371Dominic BIDDICK36M00:16:54 
372George LOWRY1M00:16:54Jarrow and Hebburn AC
373Stephen ELSON1M00:16:54Ealing, Southall & Middlesex AC
374Jamie WHITE1M00:16:54Clapham Chasers RC
375Pavan ROOPRAI24M00:16:54Thames Turbo Triathlon
376Michael RIX16M00:16:54Farnham Tri
377Leslie LYONS18M00:16:54Bracknell Forest Runners
378James HARRISON1M00:16:55 
379Knut HEGVOLD1M00:16:55Belgrave Harriers
380Scott SMITH-BANNISTER1M00:16:55Aldershot, Farnham & District AC
381Ray DZIKOWSKI5M00:16:55Woodford Green AC with Essex Ladies
382Aaron FARR24M00:16:55St Mary's Richmond AC
383Mike HEGAN2M00:16:55American School in London
384Ben David MATTHEWS8M00:16:55Stragglers
385Naomi WARNER11F00:16:55Thames Hare & Hounds
386Evan BOND27M00:16:55Stragglers
387Joshua VARNEY3M00:16:56Hastings AC
388James REPPER1M00:16:56Chiltern Harriers AC
389Brodie MADGWICK3M00:16:56 
390Jamal ADAMS8M00:16:56 
391John BROOM2M00:16:56Barnsley AC
392Susie BUSH7F00:16:56 
393Ben HOWARD1M00:16:56 
394Simon STEBBINGS3M00:16:56Luton AC
395Mat CLARKSON2M00:16:57 
396Katie HEWISON1F00:16:57Horwich RMI Harriers
397Roger BARR36M00:16:57Thames Turbo Triathlon
398Kristian LYNAM1M00:16:57 
399Cathal Gerald LOGUE1M00:16:57Serpentine RC
400John CARLISLE4M00:16:57North Belfast Harriers
401Jason HARRIS17M00:16:57Woking AC
402Richard GREGORY1M00:16:58Ranelagh Harriers
403Michael WILLIAMS6M00:16:58Dulwich Runners AC
404Dion HARRISON8M00:16:58Thames Turbo Triathlon
405Graeme BUSCKE7M00:16:58Clapham Chasers RC
406Not KNOWN1M00:16:58 
407Richard TARPEY1M00:16:58Herts Phoenix AC
408Martin LEVETT7M00:16:58 
409Chris PHELAN12M00:16:58South London Harriers
410Tim ELLIS1M00:16:59Basingstoke & Mid Hants AC
411Harry MATTHEWS124M00:16:59St Mary's Richmond AC
412James RUSKIN8M00:16:59Stragglers
413Jordon WEST1M00:17:00St Mary's University College AC
414Jamie MCCULLAGH5M00:17:00Kingston AC and Polytechnic Harriers
415Deon COETZEE2M00:17:00Hercules Wimbledon AC
416Peter CLARKE9M00:17:00Hercules Wimbledon AC
417Tim GROSE17M00:17:00Walton AC
418Francis STAUNTON3M00:17:01Clapham Chasers RC
419Steve MURPHY1M00:17:01Shaftesbury Barnet Harriers
420John PASSMORE1M00:17:01London Heathside Runners AC
421Guy MCLAREN4M00:17:01Clapham Chasers RC
422Matt PATEMAN10M00:17:01Thames Turbo Triathlon
423Charlotte BEST2F00:17:01Crawley AC
424Mike MARTIN3M00:17:01 
425Brian MARKHAM2M00:17:01Ennis
426Howard BRISTOW2M00:17:02Brighton & Hove City AC
427Alex HAWKINS1M00:17:02Epsom & Ewell Harriers
428Jamie MILLBANK164M00:17:02St Mary's Richmond AC
429Lauren DEADMAN1F00:17:02Havering Athletic Club
430Duncan MALLISON71M00:17:02Ranelagh Harriers
431Andrew AITKEN8M00:17:02Highgate Harriers
432Toby BANFIELD1M00:17:02Blackburn Harriers & AC
433Karl FREE19M00:17:02Metropolitan Police AC
434Lee HAZE9M00:17:03Kent AC
435Paul GRAHAM122M00:17:03St Mary's Richmond AC
436Greg PROCTOR1M00:17:03Blackheath & Bromley Harriers AC
437Christopher HOWE10M00:17:03 
438Yuki TAMURA7M00:17:03ACS Cobham
439Oli MURPHY1M00:17:03 
440James SAWYER1M00:17:03Stubbington Green Runners
441Paul DALY2M00:17:03Bracknell AC
442Bryn REYNOLDS2M00:17:03Clapham Chasers RC
443Anthony HAYNES1M00:17:04 
444Mike BRADFIELD4M00:17:04 
445Phil COOK1M00:17:04Les Croupiers RC
446Daniel KASHI2M00:17:04Bangor University AC
447Nathan MILLS22M00:17:04Ranelagh Harriers
448Mark SYMES1M00:17:05Aldershot, Farnham & District AC
449Justin REID13M00:17:05 
450Alex - James WARD3M00:17:06Dorking & Mole Valley AC
451Mike ANDERSON128M00:17:06Farnham Runners
452Ben ROBERTS13M00:17:06Stragglers
453Darryl CARTER8M00:17:06 
454Tom HARPER1M00:17:07Thames Turbo Triathlon
455Jamie HELMER2M00:17:07Glossopdale Harriers
456David EVERITT35M00:17:07 
457Jack WILLIAMS1M00:17:07Reading AC
458Andrew RENDALL6M00:17:08Newcastle University Tri club
459Mark GRATTON291M00:17:08St Mary's Richmond AC
460Richard SIRRS1M00:17:08 
461Ifan LLOYD1M00:17:08Swansea Harriers AC
462James GILLANDERS1M00:17:08London FrontRunners
463Ed HIGGINS123M00:17:08Thames Turbo Triathlon
464Annie EMMERSON11F00:17:08Bridgend AC
465Ron TAYLOR20M00:17:08Kingston AC and Polytechnic Harriers
466Joseph BOUAKAZE-KHAN8M00:17:09 
467Edward COOK1M00:17:09 
468Ben MILLAR3M00:17:09Clapham Chasers RC
469John NEEDHAM2M00:17:10 
470Andrew CONWAY1M00:17:10Blackheath & Bromley Harriers AC
471Alistair GREEN3M00:17:10 
472Dan WHITE9M00:17:10Hillingdon Triathletes
473Andy FOOKS8M00:17:10Thames Valley Harriers
474Paul DENNIS82M00:17:10Woking AC
475Ash OULD-DADA20M00:17:10Woking AC
476James SOTHCOTT4M00:17:10Shaftesbury Barnet Harriers
477Simon DILL3M00:17:11Swindon Harriers
478Steve BOND4M00:17:11Reading AC
479Simon SPEIRS1M00:17:11Harpenden Arrows Running Club
480Ben PAVIOUR1M00:17:11Herne Hill Harriers
481Kyle GOULDING16M00:17:11 
482Aaron TURMEL1M00:17:11Jersey Spartan AC
483Mohammed DERIA4M00:17:11Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC
484Tony CARTER1M00:17:12Tyne Bridge Harriers
485Tom ADAMS2M00:17:12 
486Gareth FARRELL2M00:17:12Raheny Shamrocks AC
487Jason PRICKETT1M00:17:12Invicta East Kent AC
488Jonas SCHUMACHER1M00:17:12Ealing Eagles Running Club
489Aidan CAMPBELL11M00:17:12Thames Turbo Triathlon
490Gerhard VOGEL2M00:17:12Woking AC
491Harold WYBER1M00:17:12Woodford Green AC with Essex Ladies
492James ROBERTSON19M00:17:13Kingston AC and Polytechnic Harriers
493Luke WALTON3M00:17:13 
494Harry MARTIN3M00:17:13Sutton Runners
495Paul FARRER1M00:17:13Elmbridge RRC
496Emily ADAMS2F00:17:14Aldershot, Farnham & District AC
497Alex BYRNE7M00:17:14Epsom & Ewell Harriers
498Fabian DOWNS3M00:17:14Bangor University AC
499John BURNETT2M00:17:14 
500Jack TREMLETT3M00:17:14Taf Running & Orienteering