Sub 17:00 runs this week

Event AthleteTimeClub
Albert Gregory JAYASURIYA15:36Middlesbrough & Cleveland Harriers
Belfast Victoria Tom OWENS15:38Shettleston Harriers
Banstead Woods Kevin QUINN15:40Real Runners
Perth Michael CARROLL15:41Perth Road Runners
Highbury Fields Tom ALDRED15:42London Heathside Runners AC
Bushy Park Jonathan CORNISH15:44Hercules Wimbledon AC
Albert Hassan BEN TIBA15:44New Marske Harriers AC
Belfast Victoria Elliot HIND15:46Leighton Buzzard AC
Market Harborough Unknown ATHLETE15:49Unattached
Strathclyde Robert GILROY15:51Cambuslang Harriers
Pegwell Bay Charlie BRISLEY15:54Deal Triathlon & RC
Nonsuch Ollie GARROD15:54Epsom & Ewell Harriers
Rising Sun Kurt HERON15:54Unattached
Albert Kahasay Kidane REDAE15:54Unattached
Mile End Thomas BEEDELL15:55Woodford Green AC with Essex Ladies
Brueton Peter Harry BROOKES15:55Holmfirth Harriers AC
Darlington South Park Alex KIEL15:56Quakers RC
Belfast Victoria Jethro LENNOX15:57Shettleston Harriers
Albert Daniel O'BOYLE15:57Stubbington Green Runners
Hove Promenade Josh BURGESS16:00Lewes AC
Stretford Callum ROWLINSON16:05Sale Harriers Manchester
Northampton Dominic JONES16:06Rugby & Northampton AC
Great Lines Teweldeberhan MENGES16:10Runfit
Fulham Palace James WILLIAMS16:11Belgrave Harriers
King’s Lynn Matt PYATT16:12Ryston Runners AC
Nonsuch Tom HIGGS16:12South London Harriers
Albert Unknown ATHLETE16:13Unattached
Barry Island Oliver M WILLIAMS16:14Les Croupiers RC
Gateshead Unknown ATHLETE16:17Unattached
Exeter Riverside Joachim TRANVÅG16:17Exeter University AC
Exeter Riverside Jack BOND16:18Rugby & Northampton AC
Banstead Woods Jon PEPPER16:19Brighton Phoenix
Woodley Simon HEATH16:19Reading AC
Great Lines Simon HABTOM16:19Runfit
Woodhouse Moor Benjamin DOUGLAS16:20Notts AC
Maidstone Tom CARPENTER16:21Maidstone Harriers
Portobello David LIMMER16:22Portobello RC
King’s Lynn Callum STANFORTH16:23Ryston Runners AC
Victoria Alastair THURLBECK16:24Glasgow University Hares and Hounds
Portobello James DUNN16:25Edinburgh University Hare & Hounds
Pegwell Bay Unknown ATHLETE16:25Unattached
Poole David BROADLEY16:25Poole AC
Edinburgh Unknown ATHLETE16:27Unattached
Preston Park Ben SAVILL16:28Croydon Harriers
Peterborough Isaac ELLARD16:28Eye Community Runners
Tilgate James WESTLAKE16:29Crawley AC
Arrow Valley Karl WELBORN16:33Birmingham Running Athletics and Triathlon Club
Poole Brian UNDERWOOD16:33Poole AC
Huddersfield Tom KAYE16:34Unattached
Preston Park Alan SILVESTER16:34Arena 80 AC
Great Cornard Adam HOWLETT16:35Unattached
Aberystwyth Gancho SLAVOV16:36Aberystwyth AC
Northampton Phil MELLING16:37Unattached
Southampton Jamie SHADBOLT16:37Unattached
Southwick Country Park Ed KNUDSEN16:37Avon Valley Runners
Sheffield Hallam Steve FRANKLIN16:38Totley AC
Lowestoft Robert CHENERY16:38Ipswich JAFFA RC
Chichester James BAKER16:39Chichester Runners & AC
Poolsbrook Unknown ATHLETE16:40Unattached
South Manchester Gareth N R GRIFFITHS16:41Unattached
Darlington South Park Russell ADAMS16:41Telford AC
MUSA Cookstown Vincent MCALISTER16:42Unattached
Hackney Marshes Laban BETHUEL16:42Unattached
South Manchester Nathan HARRISON16:42Unattached
Aylesbury David HUDSON16:42Team Bex
Woodhouse Moor James CALDWELL16:43Barton & District AC
Fulham Palace Unknown ATHLETE16:43Unattached
Frimley Lodge Mark SYMES16:44Aldershot, Farnham & District AC
Brockwell Mohammed ISMAIL16:45Herne Hill Harriers
Stevenage Callum STEWART16:45Durham University Triathlon Club
Fulham Palace Unknown ATHLETE16:46Unattached
Crane Park Eirin MC DAID16:46Ranelagh Harriers
Kesgrave Adel HAMED16:46Ipswich Harriers
Aberystwyth Aled HUGHES16:46Aberystwyth AC
Woodhouse Moor Ciaran FORDE16:47Horsforth Harriers
Riverside Matthew NICHOLSON16:48Jesmond Joggers
Pontypool Huw EVANS16:48Les Croupiers RC
Fulham Palace Charlie ELLIOTT16:48Ful-On Tri
Bedford Jonathan HOGGETT16:49Unattached
Strathclyde Richard BECK16:49Dumfries RC
Mile End Joe WILLIAMS16:49Unattached
Brighton & Hove Reuben HOYTE16:50Arena 80 AC
Hazlehead Ronald GAULD16:51Stonehaven Running Club
Newcastle Stefanos STEPHANOU16:52Newcastle University Cross Country Club
King’s Lynn Andy SMITH16:53Ryston Runners AC
St Albans Stephen BUCKLE16:53St Albans Striders
Inverness Graham BEE16:53Inverness Harriers AAC
Linford Wood Paul MIZON16:54Redway Runners
Waterworks Eoin MCCANN16:54St Malachys AC
Waterworks Tony MC CAMBRIDGE16:54Unattached
Ashton Court Tom LANDER16:54Unattached
Hackney Marshes Unknown ATHLETE16:55Unattached
Frimley Lodge Colin HIGH16:55Guildford & Godalming AC
Stretford Robin LINTEN16:56Durham City Harriers AC
Reading Ben PAVIOUR16:56Herne Hill Harriers
Bryn Bach Matthew EVANS16:56Aberdare Valley AAC
Exeter Riverside Oliver THOROGOOD16:56Aberystwyth AC
Pontypridd Jac Gardiner SMITH16:56Cardiff AAC
Waterworks Joe MCALISTER16:57St Malachys AC
York Ben JONES16:57Worcester AC
Great Lines Mark WILKINS16:58Runfit
Northampton Philip NIND16:59Lincoln and District Runners
Wanstead Flats Daniel STEEL17:00Woodford Green AC with Essex Ladies
Darlington South Park Mike JEFFERIES17:00Billingham Marsh House Harriers & AC