Sub 17:00 runs this week

Event parkrunnerTimeClub
Newbury Chris READE14:10Swindon Harriers
Hastings Adam CLARKE14:39Aldershot, Farnham & District AC
Bushy Park Jake WIGHTMAN15:14Edinburgh AC
York William STRANGEWAY15:28Lincoln Wellington AC
Long Eaton Stuart SPENCER15:30Notts AC
Great Denham Jono JANES15:32Bedford & County AC
Worthing Jack WOODS15:34Worthing & District Harriers
Mile End Unknown ATHLETE15:34Unattached
Llanelli Coast Liam LLOYD15:51Dockside Runners
Ashford Marshall SMITH15:53Ashford AC
Newcastle Jarlath MCKENNA15:53Bristol and West AC
Poole Peter BAKSH15:53Beckenham RC
South Manchester Adam SCIACCA15:56Chorley AC
Sheffield Hallam Unknown ATHLETE15:57Unattached
Hastings Gary FOSTER15:58Hastings AC
Mile End Adam Alexander YOUNG15:59Run Fast
Mile End Unknown ATHLETE16:04Unattached
Mile End Victor NUTAKOR16:04Newham & Essex Beagles AC
Edinburgh Stuart LIVINGSTONE16:06Corstorphine AAC
Cardiff Ewan SHORT16:08Crawley AC
Arrow Valley Adam PEACOCK16:08Bromsgrove & Redditch AC
Belfast Victoria Conor CURRAN16:09North Belfast Harriers
Stevenage Ian KIMPTON16:10Team Kimpton
Pomphrey Hill Maciej BIALOGONSKI16:10Bristol and West AC
Hackney Marshes Paul GAIMSTER16:14Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC
Sheffield Hallam Jamie HALL16:15Sheffield University Bankers HC
Dishley, Loughborough Joseph NEWMAN-BILLINGTON16:16City of Sheffield and Dearne AC
Croxteth Hall Matthew WIGELSWORTH16:17Warrington AC
Belfast Victoria Brian KINSELLA16:19Willowfield Harriers
Fulham Palace Simon BAINES16:20Thames Hare & Hounds
Catterick Ricky MONTACUTE16:21Royal Engineers RC
Wimbledon Common Alex MILNE16:22Enfield & Haringey AC
Lowestoft Unknown ATHLETE16:23Unattached
Richmond Park James Steven HALL16:23Wharfedale Harriers
Worthing Mark BURCHETT16:24Worthing & District Harriers
Hazlehead Rory STEAD16:25Aberdeen AAC
Huddersfield Luc BURNIP16:26Holmfirth Harriers AC
Durham Joshua HAASZ16:26Croydon Harriers
Belfast Victoria Neill WEIR16:27Willowfield Harriers
Newbury Ben COLE16:27Tonbridge AC
Cardiff Paul GRAHAM16:27Pontypridd Roadents AC
Basingstoke Dave RAGAN16:27Basingstoke & Mid Hants AC
Catterick Carl JONES16:27Richmond & Zetland Harriers
Dulwich Edward OLSEN16:28Cuth's Running Club
Edinburgh Chris POXTON16:28Corstorphine AAC
Highbury Fields Alistair RUTHERFORD16:28Mossley Hill AC
Pegwell Bay Owen MITCHELL16:29Thanet Road Runners AC
Chelmsford Central Stephen STRANGE16:29Basildon AC
Bryn Bach Bertie HOUGHTON16:29Doncaster AC
Exeter Riverside Adam HOLLAND16:30Tavistock AC
Heslington Jake HOOLEY16:31Thames Valley Harriers
Southend Harry TULLETT16:31Chelmsford AC
Belfast Victoria Kent SWANN16:33North Belfast Harriers
Dulwich Nathan WILKINS16:34Warwick University AC
Blackpool Joseph MONK16:34Preston Harriers
Poolsbrook Aston PERRIN16:34Long Eaton RC
Telford Aaron James ENSER16:34Bracknell AC
Pontypridd John HOWELLS16:35Pontypridd Roadents AC
Pontypridd Alex PRICE16:35Swansea Harriers AC
Long Eaton Ben PLUMMER16:36Barrow Runners
Chichester James BAKER16:36Chichester Runners & AC
Dalby Forest Ben BUTLER16:37Wakefield District Harriers & AC
Edinburgh Mickey BREEN16:38Corstorphine AAC
Bakewell Unknown ATHLETE16:38Unattached
Cannon Hill Daniel ROBINSON16:38Birmingham Running Athletics and Triathlon Club
Newcastle Unknown ATHLETE16:38Unattached
Durham Philip WRIGHT16:39Central AC
Northampton Jordan SIMMONS16:39Gateshead Harriers & AC
Moors Valley Ben HOWARD16:40Unattached
Cardiff David John WILLIAMS16:41Les Croupiers RC
Frimley Lodge Warrick RAATH16:42Unattached
Portobello Ryan LUCAS16:43Kings Heath Running Club
Waterworks Dominic MCALLISTER16:43Unattached
Lytham Hall Benjamin DOUGLAS16:44Leeds City AC
Edinburgh Richard PURKIS16:44Hunters Bog Trotters
Bushy Park Chris DYSON16:45Woking AC
Chipping Sodbury Phillip PARTRIDGE16:45Staple Hill Runners
Dulwich Phil DICKENS16:45Cambridge Harriers
Long Eaton Anthony James HATSWELL16:45Long Eaton RC
Mansfield Paul WRIGHT16:46Unattached
York Damian SPRECKLEY16:46Avon Valley Runners
Belfast Victoria David CONLIFFE16:46Pace Running Club
Edinburgh Ewan CRAWFORD16:46Hunters Bog Trotters
Frimley Lodge Alexander HAMILTON16:47Basingstoke & Mid Hants AC
Edinburgh Mr ALEX16:47Unattached
Gnoll Rhys JAMES16:47Neath Harriers
Long Eaton Matthew LEAR16:47Burton AC
Hove Promenade Unknown ATHLETE16:48Unattached
Chichester Mike HOUSTON16:48Chichester Runners & AC
Ellenbrook Fields Ryan FAULKNER16:48Reading AC
Sheffield Hallam Unknown ATHLETE16:48Unattached
Keswick Robin REGAN16:48Eden Runners
Girvan Prom Kerry-Liam WILSON16:48Cambuslang Harriers
Burnham-on-Crouch Crispian BLOOMFIELD16:49Billericay Striders RC
Penrhyn Unknown ATHLETE16:49Unattached
Stevenage Callum STEWART16:49Durham University Triathlon Club
Bushy Park Emma PALLANT16:49Aldershot, Farnham & District AC
Concord Mohammed SALEH16:49Unattached
Didcot Harrison READ16:49Abingdon AC
Bakewell Jasper MCDOWELL16:49Vegan Runners
Keswick Sam STEAD16:50Keswick AC
Perth Unknown ATHLETE16:51Unattached
Croxteth Hall Jon-Jo DOHERTY16:51St Helens Striders
Victoria Unknown ATHLETE16:51Unattached
Bakewell Richard NEWSOME16:52South Kent Harriers
Coldham’s Common Richard SYKES-POPHAM16:52CrossFit Beorn
Cardiff Themis BOWER16:52Team Bath AC
Mile End Orlando EDWARDS16:52Shaftesbury Barnet Harriers
Kingsbury Water Chris HORTON16:53Badgers
Heslington James MCCALL16:53Leicester Coritanian AC
Hyde Dave NORMAN16:55Altrincham and District AC
York Chris POULTON16:55York Acorn RC
Antrim Aaron WOODMAN16:55Willowfield Harriers
Clapham Common David TAYLOR16:55Southend-on-Sea AC
Ellenbrook Fields Neil HUME16:56Garden City Runners
Riverside Steven MEDD16:57Gateshead Harriers & AC
Cardiff Robert HOWORTH16:57Team Bath AC
Keswick Sam UPTON16:57Witney Road Runners
Edinburgh Anthony WOOD16:57Unattached
St Albans Paul ADAMS16:57St Albans Striders
Croxteth Hall Mark MCCLUSKIE16:57Garioch Road Runners
Albert Daniel DUFFIELD16:58New Marske Harriers AC
Osterley Simon SHAW16:58Ealing, Southall & Middlesex AC
Chelmsford Central Stephen SKINNER16:58Run Fast
Burgess Nick BESTER16:59Herne Hill Harriers
Cardiff Doug NICHOLLS16:59Les Croupiers RC
Tooting Common Max THOMAS16:59Hastings AC
Brighton & Hove Unknown ATHLETE17:00Unattached
Mansfield Chris KILBURN17:00Absolute Tri
Hackney Marshes Matt GAMBLE17:00Fun Boy Swimming Club